Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2020 - turniej mini hokeja na lodzie

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 25 luty, 2020 - 09:24, aholownia

Uczestnicy Czerkawski Cup na zimowym Narodowym. fot. Uczestnicy Czerkawski Cup na zimowym Narodowym.

Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2020 - turniej mini hokeja na lodzie

VI Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2020 - to Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie – jeden z projektów realizowanych przez Stowarzyszenie przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Miastem Stołecznym Warszawa, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski. W tym roku odbędzie się 6 finał zawodów.
Wydarzenie zaplanowane zostało na 2 marca 2020 roku na terenie Stadionu PGE Narodowy w ramach projektu Zimowy Narodowy w Warszawie. W turnieju weźmie udział 9 najlepszych drużyn z całej Polski, które brały udział w trzech turniejach kwalifikacyjnych które odbyły się w listopadzie i grudniu 2019 r.
W tegorocznej edycji Turnieju biorą udział zawodnicy z roczników 2010 i młodsi reprezentujący następujące drużyny:
1. MOSM Tychy
2. JKH GKS Jastrzębie
3. MUKS Naprzód Janów
4. UKH Unia Oświęcim
5. MMKS Podhale Nowy Targ
6. UKS KTH Krynica
7. ŁKH Łódź
8. AH Legia Warszawa 
9. UKS Olivia 17 Gdańsk
Każda drużyna składa się maksymalnie z 18 zawodników oraz 2 opiekunów/trenerów, maksymalnie  162 dzieci z drużyn hokejowych oraz 20 dzieci biorących udział w treningu z Mariuszem Czerkawskim,
Turniej zostanie podzielony na dwie części:
I. Runda eliminacyjna – 9 zgłoszonych zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy eliminacyjne (A, B), w których rozegrają mecze „każdy z każdym”
II. Runda finałowa - półfinały, mecze o miejsca 3-9 oraz finał.
Program Turnieju:
• 10:45 – ceremonia otwarcia
• 11:00 – 14:15 – runda eliminacyjna
• 14:45 – 15:45 – trening z Mariuszem Czerkawskim
• 16:15 – 18:00 – runda finałowa
• 18:15 – ceremonia zakończenia
Imprezę relacjonował będzie komentator sportowy, Pan redaktor Jerzy Góra.Trzy najlepsze drużyny Turnieju otrzymają z rąk Mariusza Czerkawskiego imponujące trofea w postaci pucharów za zajęcie 1,2,3 miejsca, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i krążki. Dodatkowo wręczone zostaną nagrody indywidualne w postaci dyplomów, statuetek i nagród dla najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika Turnieju oraz nagrody dla najlepszego zawodnika z każdej drużyny. W ramach Turnieju, w trakcie przerwy pomiędzy rundą eliminacyjną i finałową planowany jest trening z Mariuszem Czerkawskim dla dzieci nie biorących udziału w Turnieju. Trening wspólnie z Mariuszem poprowadzą instruktorzy/eksperci,byli hokeiści, olimpijczycy: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz. Przewiduje się, że w treningu weźmie udział ok. 20 dzieci. Impreza VI Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2020 jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy.

Nadesłano:K.Klimek, Biuro Sportu i Rekreacji