Sportowa Warszawa

Awans koszykarek Polonii Warszawa do finału!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 6 kwiecień, 2021 - 10:38, aholownia

Drużyna koszykarek skaczących z radosci po wygranym meczu. fot. Robert Andrzej Oliszewski

Koszykarki SKK Polonia Warszawa po dramatycznej końcówce wygrały 71:70 wyjazdowy półfinałowy mecz play-off 1. Ligi Kobiet z MUKS Poznań, rozgrywany 31 marca. Jest to drugie zwycięstwo Czarnych Koszul na tym etapie, dzięki czemu uzyskały awans do ścisłego finału!

Polonistki przeważały na początku spotkania i po niespełna 3 minutach gry prowadziły 7:2. Jednak potem do głosu doszły gospodynie, które od stanu 5:13 zdobyły 9 punktów z rzędu, uzyskując wynik 14:13 na swoją korzyść. Ostatecznie to one wygrały całą 1. odsłonę 21:17.

Przewaga MUKS Poznań utrzymywała się przez większą część 2. kwarty. Na jej początku sięgnęła nawet sześciu punktów (23:17). Dzięki udanej końcówce koszykarki Polonii udały się na przerwę, prowadząc 33:32.

Trzecie 10 minut meczu w Poznaniu było najmniej udane w wykonaniu Polonistek, co skutkowało przegraną 18:27. Z 18 punktów dla Polonii 15 oczek zdobyła Anna Pawłowska. Przed ostatnią kwartą przewaga gospodyń była dość wysoka (59:51) i wiadomo było, że pragnącą zakończyć  rywalizację półfinałową w dwóch meczach Polonię czeka niezwykle trudne zadanie.

Dopiero na 3 minuty przed końcem, po celnym rzucie z faulem Anny Pawłowskiej, Czarne Koszule wyszły na prowadzenie 66:64. Jednak gospodynie  nie składały broni i po dwóch trafieniach Magdaleny Ratajczak i celnych rzutach wolnych Alicji Szloser znów wyszły na prowadzenie 70:66. Polonia odzyskała prowadzenie (71:70) po „trójce” niezawodnej tego dnia Pawłowskiej i dwupunktowej akcji Martyny Leszczyńskiej. W ostatnich 58 sekundach gry żadnemu z zespołów nie udało się już zdobyć punktów, choć jeszcze po końcowej syrenie sędziowie zastanawiali się czy w ostatniej akcji meczu zawodniczka gości nie była faulowana.

Niekwestionowaną liderką Polonii w środowym meczu była Anna Pawłowska, która zdobyła 29 punktów, trafiła wszystkie 11 rzutów wolnych i zanotowała 4 asysty. Dziewiąte double-double w tym sezonie zanotowała Klaudia Sosnowska (10 punktów i 13 zbiórek). Najsilniejszymi punktami w zespole MUKS Poznań były Magdalena Ratajczak (19 pkt i 11 zbiórek) i Weronika Papiernik (17 pkt i 10 asyst).

W finale play-off (dwóch zwycięstw) koszykarki Polonii zmierzą się z Top Market MKS Pruszków. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 10 kwietnia w hali przy Konwiktorskiej 6.
MUKS Poznań – SKK Polonia Warszawa 70:71 (21:17, 11:16, 27:18, 11:20)

Punkty dla Polonii: Pawłowska 29 (2×3 pkt), Leszczyńska 14 (1×3 pkt), Sosnowska, Olszewska 9, Kędzierska 5 (1×3 pkt), Marta Mistygacz 2, Justyna Kowalska 2, grała też Bucyk
Nadesłano:Agata Królikowska, SKK Polonia