Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Żagle Warszawskie - dla początkujących i zaawansowanych

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 11 czerwiec, 2019 - 10:03, a.wasowska

Nadesłał: B. Polkowski fot. Nadesłał: B. Polkowski

W dniach 15.06. -16.06. odbędzie się szkolenie żeglarskie nad Wisłą w ramach Projektu „Aktywnie nad Wisłą” pod nazwą „Żagle Warszawskie - dla początkujących i zaawansowanych” zlecony Stowarzyszeniu „Serduszko dla dzieci”.
Jest to działanie szkoleniowo- aktywizacyjne. Podstawowym celem projektu jest aktywizacja warszawskiego odcinaka Wisły oraz pokazanie jego żeglarskich walorów poprzez przekazanie podstawowej wiedzy o żeglowaniu.
Udział w szkoleniu mogą wziąć zarówno dzieci jak i dorośli. Metodyka prowadzenia zajęć teoretycznych będzie uzależniona od wieku osób uczestniczących w wykładach.

Zapisy będą prowadzone drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego https://forms.gle/eFsnAaz8VgaE1SQJ6

Informujemy, że w związku z odwołaniem pierwszych zajęć żeglarskich w dniach 01.06-02.06, spowodowanym bardzo wysokim stanem Wisły, zajęcia będą odrabiane równolegle z zajęciami w dniach 15.06-16.06.
Informacje szczegółowe będą wysyłane do kursantów drogą mailową.

Pierwszego dnia odbędzie się szkolenie teoretyczne, na którym uczestnicy dowiedzą się jak zbudowany jest jacht, jakie siły działają na łódź, poznają podstawowe przepisy na wodzie, dowiedzą się również jak „czytać” rzekę czyli gdzie bezpiecznie pływać i jak unikać niebezpieczeństw na wodzie.
Drugiego dnia szkolenia uczestnicy dostaną możliwość nauki żeglarstwa w praktyce pod okiem doświadczonego sternika.
Każda z załóg odbędzie 2h rejs jachtem żaglowym po wodach Stołecznego odcinka Wisły.
Miejscem zaokrętowania będzie plaża Rusałka, a zapisy na konkretne godziny odbędą się po sobotnich wykładach.

Szkolenie żeglarskie teoretyczne (sobota):
Data:       15.06.2019
Godź.      09.00 – 14.00
Miejsce:  Plaża Rusałka 

 

Nadesłał: B. Polkowski