Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

9. Międzynarodowy Puchar Warsa i Sawy w Akrobatyce Sportowej

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 15 maj, 2019 - 08:25, aholownia

K.Klimek,Biuro Sportu i Rekreacji fot. K.Klimek,Biuro Sportu i Rekreacji

9.Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar „WARSA i SAWY”

Turniej odbędzie się w dniach 17-19 maja w ursynowskiej hali „Arena” przy ulicy Pileckiego 122. Najlepsi polscy akrobaci zmierzą swoje siły z konkurentami z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Francji, Izraela i Mołdawii. Zanosi się na zaciętą rywalizację. Oczekujemy wielkich emocji, pięknych ewolucji, pokazu siły, zręczności i ekwilibrystyki.
Rywalizacja będzie toczyła się w 4 kategoriach wiekowych od najmłodszych: 11-16 lat, poprzez juniorów młodszych i juniorów, aż do seniorów czy klasy mistrzowskiej. Obejrzymy walkę w konkurencjach: dwójek mężczyzn i kobiet, dwójek mieszanych, a także trójek kobiet i czwórek mężczyzn.
Zaczynamy w piątek o godzinie 11.00, ale ceremonia Otwarcia zawodów odbędzie się o godzinie 15.00! Warto przyjść wcześniej i zająć wygodne miejsce. Już wiemy, że na ten dzień do hali „Arena” wybierają się uczniowie ursynowskich szkół. Także zawodnicy z  warszawskich klubów akrobatycznych, ci najmłodsi wraz z rodzicami.
Zapraszamy! Przyjdźcie koniecznie, obejrzycie i zakochacie się w akrobatyce. 17 maja godz. 11.00 - 18.00
                   18 maja godz. 11.00 - 17.30
                   19 maja godz. 10.00 - 15.00 - FINAŁY i na zakończenie ok.      godz. 15.00 POKAZ MISTRZÓW
Specjalnie dla dzieci organizatorzy przygotowali „Pierwszy Krok Gimnastyczny” - pierwszy w życiu trening pod okiem naszych trenerów. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek 16 maja do „Areny” Ursynów na godzinę 12.00. Zajęcia, wraz z kolegami, poprowadzi wybitna trenerka, Grażyna Markiewicz, medalistka mistrzostw świata.
Turniej „Warsa i Sawy” odbywa się pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, a także pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który w tym roku obchodzi swoje 100-lecie.  Patronat sportowy sprawuje Polski Związek Gimnastyczny.
Dla podkreślenia rangi wydarzenia został powołany Komitet Honorowy zawodów na czele z wybitną postacią polskiego sportu Panią Otylią Jędrzejczak.

 Nadesłano:K.Klimek, Biuro Sportu i Rekreacji