Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

65 edycja PUCHARU ŚWIATA "O Szablę Wołodyjowskiego"

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 13 luty, 2020 - 15:16, aholownia

Plakat informujący o wydarzeniu PUCHAR ŚWIATA  "O Szablę Wołodyjowskiego". fot. Plakat informujący o wydarzeniu PUCHAR ŚWIATA "O Szablę Wołodyjowskiego".

65 edycja PUCHARU ŚWIATA  "O Szablę Wołodyjowskiego"
Turniej „O Szablę Wołodyjowskiego” to jedna z najstarszych imprez szermierczych na świecie. Pierwsza edycja tych prestiżowych zawodów odbyła się w 1955 roku. Reprezentanci Polski: Jerzy Pawłowski, Emil Ochyra, Tadeusz Piguła i Norbert Jaskot stawali na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji indywidualnej. Również czterokrotnie Polacy odnieśli zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Tegoroczna edycja zaliczana jest do rankingu olimpijskiego dzięki czemu na starcie będziemy mogli zobaczyć najlepszych szablistów z całego świata. Uroczysta gala finałowa odbędzie się w sobotę (22.02.2020 r) w Polskim Komitecie Olimpijskim (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) o godzinie 17:00. W niedzielę czekają nas również emocje związane z zawodami drużynowymi. Start o godzinie 10:00.

Dzięki współpracy z Fundacją Akademia Integracji w trakcie Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego” przeprowadzony zostanie Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szermierczy „I Memoriał Arkadiusza Jabłońskiego”, w którym zawodnicy z całego świata wyeliminowani pierwszego dnia zawodów będą mieli możliwość walczyć razem z osobami niepełnosprawnymi. Finałowa walka turnieju integracyjnego odbędzie się przed głównym finałem Pucharu Świata w Sali Konferencyjnej PKOl w  Warszawie.

Wstęp na zawody (zarówno na eliminacje, jak również na finał) będzie wolny dla wszystkich osób mających ochotę kibicować najlepszym na świecie szablistom. Eliminacje rozpoczynają się 21 lutego od godz. 10:00 w Hali AWF Warszawa ul. Marymoncka 34. Finał odbędzie się 22 lutego o godz. 17:00 w sali konferencyjnej PKOL, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Patronat honorowy nad całymi zawodami objął Prezydent RP Andrzej Duda. 

Program zawodów 

21.02.2020 (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, ul. Marymoncka 34)
11.00   Rozpoczęcie eliminacji         

22.02.2020 (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, ul. Marymoncka 34)
09.00   Rozpoczęcie turnieju integracyjnego
10.00   Rozpoczęcie turnieju głównego (tabela z 64 zawodników)
17.00  Rozpoczęcie gali finałowej (Polski Komitet Olimpijski, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

23.02.2020 (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, ul. Marymoncka 34)
10.00    Rozpoczęcie turnieju drużynowego

65 edycja PUCHARU ŚWIATA  "O Szablę Wołodyjowskiego"
jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy

Nadesłano: K.Twardowska, Biuro Sportu i Rekreacji