Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 31 lipiec, 2018 - 08:32, a.wasowska

Na starcie 61. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza stanęło 127 zawodników z 20 drużyn, w tym dziewięciu zagranicznych.

Warszawa 25.07. - Szymon Sajnok z ekipy CCC Sprandi Polkowice, mistrz świata w torowej konkurencji omnium, wygrał w prolog i został pierwszym liderem imprezy.

Prolog, w formule jazdy indywidualnej na czas, rozegrany został na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu, na trasie długości 2,4 km, co faworyzowało zawodników specjalizujących się w wyścigach torowych.

Kozienice 26.07. - Szymon Sajnok (CCC Sprandi Pollkowice) wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. Triumfator prologu umocnił się dzięki temu na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się podczas finiszu z dużego peletonu, a młody mistrz świata w torowej konkurencji omnium  potwierdził swe sprinterskie umiejętności wyprzedzając po wyrównanej walce na ostatnich metrach Grzegorza Stępniaka (Wibatech Merx 7R) i ubiegłorocznego triumfatora Dookoła Mazowsza Czecha Aloisa Kankovsky’ego (Elkov-Author).

Kolarze z czołówki rozgrali pomiędzy sobą dwie premie specjalne – poświęcone pamięci osób zasłużonych dla kozienickiego sportu, Memoriał Marka Łuczyńskiego wygrał Estończyk Nisu, a na premii memoriałowej Janusza Stąpóra najszybszy był Aniołkowski. 

Grodzisk Mazowiecki 27.07. – Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) wygrał również w Grodzisku Mazowieckim drugi etap Dookoła Mazowsza. To trzecie zwycięstwo młodego kolarza w 61. edycji  imprezy.

Teresin 28.07. – Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) został zwycięzcą 61. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. Ostatni etap – dookoła Teresina wygrał ubiegłoroczny triumfator imprezy Czech Alois Kankovsky (Elkov-Author). Sobotni etap przyniósł sporo emocji bowiem kilku kolarzy próbowało atakować pozycję lidera, a ekipa CCC Sprandi mocno pracowała, aby pomóc Sajnokowi obronić koszulkę.

„Bardzo dziękuję kolegom z drużyny, nie tylko za dzisiejszy etap ale i za pomoc na całej trasie. Pracowali ciężko, likwidując ucieczki i wyprowadzając mnie na dobrą pozycję. Mogę tylko żałować, że dziś się nie udało wygrać finiszu, ale najważniejsze, że obroniłem koszulkę” – mówił na mecie Szymon Sajnok, który już w niedzielę wyjeżdża z reprezentacją Polski na mistrzostwa Europy, gdzie startować będzie zarówno na szosie jak i na torze. 

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Wyniki
    (plik: wyniki.pdf, rozmiar pliku: 340.36 KB)
    Pobierz