Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

5. Memoriał Zygmunta Szelesta 17.08.2019

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 8 sierpień, 2019 - 14:23, a.wasowska

rzut oszczepem - Cyprian Mrzygłód fot. rzut oszczepem - Cyprian Mrzygłód

Gwiazdy na Memoriale Zygmunta Szelesta.
Czwarta zawodniczka igrzysk olimpijskich Maria Andrejczyk i młodzieżowy mistrz Europy Cyprian Mrzygłód będą gwiazdami 5. Memoriału Zygmunta Szelesta, który 17 sierpnia odbędzie się na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przy Marymonckiej.
Andrejczyk wraca w tym roku do dalekiego rzucania po przerwie spowodowanej kontuzją. 23-latka wypełniła już minimum na mistrzostwa świata w Dausze (62.99 m), a w Warszawie spróbuje swój najlepszy wynik sezonu poprawić. – Mocno liczymy na pomoc kibiców. Zawodniczka mam świetne wspomnienia z Memoriału Szelesta i cieszy się, że znów w nim wystartuje.
Cyprian Mrzygłód jest polską nadzieją na przyszłość. Młody zawodnik rozwija się w znakomitym tempie (w ciągu trzech lat poprawił rekord życiowy o 10 metrów, dziś wynosi on 84.97 m), co potwierdził złotym medalem podczas lipcowych młodzieżowych mistrzostw Europy w Gavle. Rzut oszczepem będzie ozdobą piątej edycji Memoriału.
Gwiazd lekkiej atletyki nie zabraknie też jednak w innych konkurencjach. Rywalizację w skoku wzwyż uświetni pojedynek halowego mistrza Europy z Belgradu (2017) Sylwestra Bednarka z brązowym medalistę tegorocznych MME Norbertem Kobielskim. Obaj spróbują na stadionie przy Marymonckiej doskoczyć do wysokości 2,30 m - tyle wynosi minimum na wrześniowe MŚ. Gwiazdą biegu na 400 metrów będzie halowa mistrzyni Europy w sztafecie z Glasgow (2019) Anna Kiełbasińska. Zawodniczka SKL-u Sopot na najdłuższym sprinterskim dystansie zmierzy się z klubowymi podopiecznymi Aleksandra Matusińskiego: członkinią „złotej” sztafety z MME Karoliną Łozowską oraz Adrianną Janowicz, która dwa lata temu zajęła ze sztafetą 4x400 m drugie miejsce na zawodach IAAF World Relays. - Memoriał Szelesta to zawsze wspaniała atmosfera i możliwość rywalizacji na doskonałym stadionie, gdzie - dzięki podwójnej nawierzchni Mondo - przy dobrej pogodzie padają świetne rezultaty. W tym roku zawody będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski. Tym bardziej warto więc na stadionie AWF-u być - zachęca Matusiński.
Zawody rozpoczną się o godz. 17:00, transmisję przeprowadzi internetowa telewizja KP Sport.
Wstęp jest bezpłatny.
5. Memoriał Zygmunta Szelesta to największe lekkoatletyczne wydarzenie roku w stolicy organizowane na stadionie. Jego organizatorem jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, a partnerami InterEuropol Piekarnie Szwajcarskie, Tamex, Kris-Luft, ProSM, Gregsoft Group, AWF Warszawa, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Tomasz Kasjaniuk Fotografia Sportowa, Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Park Wodny Warszawianka, Czwórka Polskie Radio i Hotel Partner w Warszawie.

Nadesłał: K. Glinka