Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

4 km, które mogą zmienić czyjeś życie – Warszawa Business Run 2019

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 9 lipiec, 2019 - 08:32, aholownia

Na zdjęciu Adam Fierasiewicz fot. Na zdjęciu Adam Fierasiewicz

 4 km, które mogą zmienić czyjeś życie – Warszawa Business Run 2019

Już 8 września warszawiacy pobiegną, by pomóc Joannie Szyłak i Adamowi Fierasiewiczowi – tegorocznym beneficjentom kolejnej edycji charytatywnej sztafety biznesowej Warszawa Business Run. Warto zapisywać swoje drużyny, bo zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie podopiecznych Fundacji Poland Business Run z woj. mazowieckiego. Oboje potrzebują protez nóg, by wrócić do życia sprzed choroby lub wypadku.

Warszawa będzie gościć uczestników biznesowej sztafety już po raz szósty. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 3300 osób reprezentujących prawie 300 firm. Zgromadzone środki pozwoliły na dofinansowanie protez, sprzętu medycznego i wielu cennych godzin rehabilitacji dla 17 beneficjentów z Warszawy i okolic.

W tym roku organizatorzy przygotowali miejsca dla 800 drużyn, z których każda liczyć będzie 5 członków. Każdy z 4 tys. biegaczy pokona swój odcinek trasy o długości ok. 4 km, żeby pomóc wrócić do sprawności dwóm osobom po amputacji. Pierwszy beneficjent Warszawa Business Run 2019 to Adam Fierasiewicz – 20-latek z Siedlec. Młody student kryminologii cztery lata temu, w wyniku wypadku, stracił obie nogi. Pomimo niepełnosprawności aktywnie spędza czas – uczestniczy w wyjazdach, a także próbuje swoich sił w jeździe na nartach i sitwake. Dzięki protezom – jak sam podkreśla – będzie mógł normalnie funkcjonować i dążyć do jak największej sprawności fizycznej.

Kolejną podopieczną Fundacji Poland Business Run, dla której wystartuje warszawska sztafeta jest Joanna Szyłak – 32-letnia mieszkanka Sokółki, żona Kamila i mama 5-letniej Julity. Z nowotworem kości walczyła przez 10 lat. W tym czasie pokonała go dwukrotnie, jednak ostatecznie, w wyniku komplikacji po endoprotezoplastyce kolana, przeszła amputację prawej nogi w listopadzie 2018 roku. Marzy o zabawie z córką, przejażdżkach rowerowych, wycieczkach górskich i wyjściu na basen.
– Zawsze byłam aktywna i energiczna. Czekam na protezę jak na zbawienie, bo zapewni mi powrót do pracy i działalności na rzecz potrzebujących – pogorzelców, chorych i niepełnosprawnych, osób ubogich i w trudnej sytuacji życiowej. W lokalnym Stowarzyszeniu „Kładka”, w którym działam od 14 lat chcę robić wszystko, co do tej pory było niemożliwe przez problem z nogą. Wiem, że dzięki uzyskanej od biegaczy pomocy przy zakupie „nowej nogi”, ja będę mogła pomagać dalej innym – mówi Joanna Szyłak, beneficjentka Warszawa Business Run 2019.
Biegowi towarzyszy też charytatywna akcja “Pomagam Bardziej”, w której mogą uczestniczyć wszyscy, również osoby, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w sztafecie. W ramach inicjatywy każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz Joanny, Adama i innych beneficjentów Fundacji Poland Business Run za pośrednictwem drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który w danym miesiącu zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, którą co roku przygotowuje inny projektant mody. W tym roku jest to Robert Kupisz.

– By przyłączyć się do zbiórki, wystarczy wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/warszawa/teams i następnie wybrać drużynę, za pośrednictwem której chcemy dokonać wpłaty. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do osób po amputacjach – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Bieg charytatywny odbędzie się 8 września, a 5-osobowe zespoły wezmą udział w sztafecie, której trasa rozpocznie się na ulicy Domanieckiej. Więcej informacji na https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/warszawa.

 

Nadesłano:Kornelia Malczyk, Polan Buisnes Run