35. Memoriał Ireny Szydłowskiej

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 25 czerwiec, 2018 - 09:58, arey

Polacy bez zwycięstwa w łuczniczym Memoriale Ireny Szydłowskiej

Mykhailo Usach i Hanna Marusava z Ukrainy zwyciężyli w XXXV Memoriale łuczniczym im. Ireny Szydłowskiej w Warszawie. Zawody rozegrano 23 i 24 czerwca na torach łuczniczych klubu Drukarz Warszawa w Parku Skaryszewskim. Podczas ceremonii otwarcia do Muzeum Sportu i Turystyki przekazano srebrny medal, który w 1972 roku na olimpiadzie w Monachium zdobyła dla Polski Irena Szydłowska.

Zawody rozgrywane w Warszawie to największa łucznicza impreza odbywająca się w Polsce. W tym roku na stracie stanęło ponad 240 łuczników, w tym cała czołówka polskich zawodników oraz najlepsi zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz Niemiec. Niestety polscy zawodnicy okazali się bardzo gościnni. Wśród seniorów najwyżej z sklasyfikowanych Polaków był na 5. Miejscu Paweł Marzec z Talentu Wrocław, a wśród seniorek na drugim stopniu podium stanęła Karina Lipiarska z Grota Zabierzów.

Również w konkurencji mikst reprezentanci Polski musieli uznać wyższość zawodników zza wschodniej granicy. W finale Polska przegrała z Białorusią 4 do 5. Zwyciężyła para Nina Mylchanka oraz Pavel Dalidovich pokonując w finale parę Sylwia Zyzańska, Kacper Sierakowski. Trzecie miejsce wystrzelała druga reprezentacja Białorusi.

Protokół z zawodów
    (plik: protokol_z_zawodow_-_xxxv_memorial_ireny_szydlowskiej.pdf, rozmiar pliku: 4355.92 KB)