Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

WSG Open 2019!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 30 lipiec, 2019 - 14:32, a.wasowska

WSG Open 2019! fot. WSG Open 2019!

W poniedziałek 5 sierpnia na kortach Legii Warszawa rozpocznie się międzynarodowy zawodowy turniej kobiecy o punkty do rankingu WTA - WSG Open 2019. To już trzecia edycja stołecznego turnieju, którego pula nagród wzrosła w tym roku do 60 tysięcy dolarów.

W trakcie turnieju (5-11 sierpnia) na kortach Legii zobaczymy około 80 zawodniczek z całego świata, w tym czołówkę najbardziej obiecujących. Do turnieju głównego
zakwalifikowała się jedna Polka - Maja Chwalińska, a w kwalifikacjach wystąpi Katarzyna Piter. Dzięki dzikim kartom przyznanym przez organizatora - agencję Warsaw Sports Group - w drabince zobaczymy jednak także kilka innych reprezentantek naszego kraju. O kim mowa? Karty zostaną odkryte już podczas czwartkowej konferencji
prasowej. Z całą pewnością nie zabraknie niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy na korty Legii Warszawa już od poniedziałku 5 sierpnia, kiedy rozpoczną się eliminacje do turnieju. Pierwsze mecze w turnieju głównym, zarówno w singlu, jak i deblu, zaplanowane zostały na wtorek. Wstęp na wszystkie mecze, przez cały tydzień, włącznie z ćwierćfinałami, półfinałami i finałem imprezy, jest bezpłatny.

Turniej WSG Open 2019 należy do cyklu imprez zawodowych Lotos PZT Polish Tour. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Prezydenta m.st. Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Ramowy harmonogram turnieju:
Poniedziałek 5.08
            I runda eliminacji

Wtorek 6.08
            I runda turnieju głównego
            I runda turnieju deblowego
            II runda eliminacji

Środa 7.08
            I runda turnieju głównego
            I runda turnieju deblowego

Czwartek 8.08
            II runda turnieju głównego (8 meczów)
            Ćwierćfinały turnieju deblowego (4 mecze)

Piątek 9.08
            Ćwierćfinały turnieju głównego (4 mecze)
            Półfinały turnieju deblowego (2 mecze)

Sobota 10.08
            Półfinały turnieju głównego (2 mecze)
            Finał turnieju deblowego

Niedziela 11.08
            Finał turnieju głównego

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą dostępne codziennie na stronie www.sportsgroup.pl oraz w Social-Mediach Warsaw Sports Group.

Nadesłała: D. Sinkiewicz