Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

WIOŚLARSTWO. 2 czerwca. Regaty o Złotą Marchewkę na Wiśle.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 24 maj, 2018 - 12:39, kprzygoda

Na plaży Saska Kępa w Warszawie, odbędzie się szósta już edycja wioślarskich regat o Złotą Marchewkę.

Regaty wioślarskie o Złotą Marchewkę 02.06.2018

W sobotę, 2 czerwca 2018, na plaży Saska Kępa w Warszawie, odbędzie się szósta już edycja wioślarskich regat o Złotą Marchewkę.

Wioślarstwo jest znakomitym sportem zapewniającym wszechstronny rozwój fizyczny na świeżym powietrzu. Warszawa stopniowo rozbudowując infrastrukturę nad rzeką, stwarza znakomite warunki do reaktywacji tego popularnego w przeszłości sportu. Fundacja Pro Bono PL włącza się w działania, które umożliwiają uprawianie wioślarstwa wszystkim chętnym, nie koniecznie tylko zdeklarowanym zawodnikom.
Organizacja regat o Złotą Marchewkę jest działaniem na rzecz promocji tego rodzaju aktywności, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu i rozwijania rekreacji w naturalnych warunkach warszawskiej Wisły.

W bieżacym roku przewidywany jest następujący tryb rywalizacji.
1) Wyścigi o Złotą Marchewkę na hamburkach. Są to stabilne i łatwe do nawigacji łodzie wiosłowe, na których mogą pływać osoby nawet bez wiekszego doświadczenia wioślarskiego. Regaty odbędą się na trasie ustawionej wzdłuż praskiego brzegu, ze startem na plaży Saska Kępa. Zawodnicy będą pływać na czas. Udział w tej rywalizacji mogą wziąć wszyscy amatorzy wioślarstwa, niezależnie od wieku. Przewidywane jest wsparcie instruktorów i wstępny pokaz techniki wioślarstwa przed przystąpieniem do wyścigu. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Regaty wioślarskie o Złotą Marchewkę mają formułę otwartą.
2) W najbliżej edycji regat, przewidywany jest pokazowy wyścig zawodniczych czwórek bez sternika. Ścigać się będą reprezntanci najważniejszych klubów i stowarzyszeń wioślarskich działających nad warszawską Wisła.

Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwać będą licencjonowani sędziowie, odpowiedzialni za mierzenie czasu zawodnikom. Wszystkie jednostki na wodzie będą asekurowane. Nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy stołecznego WOPR. Osobom o bardzo niskim poziomie umiejętności, asystować będą doświadczeni wioślarze.

Tradycyjnie, wzorem wszystkich poprzednich edycji imprezy, na plaży Saska Kępa, obok biura zawodów, będzie na bieżąco produkowany sok ze świeżej marchwi i jabłek. Do wypicia tego zdrowego napoju będą zobligowani wszyscy uczestnicy zawodów oraz ich kibice.  Impreza, obok aspektu rywalizacji sportowej, promuje zdrowy styl życia i ma charakter pikniku, gdzie panuje atmosfera dobrej zabawy w miłym towarzystwie.

Impreza rozpocznie się 02.06.2018 roku, o godzinie 13,00, na plaży Saska Kępa. Wyścigi na wodzie planowane są do godziny 16,00.

Projekt jest realizowany przez Fundację Pro Bono PL, a dofinansowany przez Urząd m. st. Warszawy.

Nadesłał: Jacek Ojrzyński, Tel: 696-887-995, jacek.ojrzynski@gmail.com