Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

REKREACJA. od 24 czerwca. W ramach programu AKTYWNIE nad WISŁĄ z wake i...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 4 kwiecień, 2018 - 13:58, kprzygoda

REKREACJA. od 24 czerwca. W ramach programu AKTYWNIE nad WISŁĄ z wake i sup

Imprezy sportowe Aktywnie Nad Wisłą – Warszawska Akademia Wake i Sup to program mający na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Warszawy poprzez uprawianie sportów i rekreacji wodnej. W czasie trwania cyklu zajęć sportowych, uczestnicy będą mogli wypróbować deski typu SUP oraz WAKE na wyciągu wakeboardowym zlokalizowanym w Porcie Czerniakowskim.

AKTYWNIE NAD WISŁĄ – WARSZAWSKA AKADEMIA WAKE I SUP

Imprezy sportowe Aktywnie Nad Wisłą – Warszawska Akademia Wake i Sup to program mający na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Warszawy poprzez uprawianie sportów i rekreacji wodnej. W czasie trwania cyklu zajęć sportowych,  uczestnicy będą mogli wypróbować deski typu SUP oraz WAKE na wyciągu wakeboardowym zlokalizowanym w Porcie Czerniakowskim.

SUP (stand Up Paddle) to jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie, a wszystko za sprawą tego, że jest to forma rekreacji dla wszystkich i w każdym wieku. Nie jest konieczne specjalne przygotowanie fizyczne, nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji. Wystarczy deska, wiosło i akwen wodny których nigdzie nie brakuje. Deski SUP wykorzystywane są zarówno do organizacji zawodów profesjonalnych, jak i amatorskich. Jednak przede wszystkim służą do codziennej rekreacji dla całych rodzin.

Sport wakeboardowy również rozwija się bardzo dynamicznie a umożliwia to wybudowanie wielu wyciągów tzw. 2.0 - są to jedynie 2 słupy. Tylko w okolicach Warszawy powstał w ciągu ostatnich 3 lat ponad 20 takich wyciągów, a w całej Polsce ponad 50 a polska młodzież odnosi ponadto sukcesy w zawodach juniorskich.

Warszawska Akademia Wake i SUP została rozłożona na 3 etapy. Odbywać się będzie podczas wakacji jako jedna z atrakcji i możliwości spędzania czasu w mieście.

Planowane terminy:

24 czerwiec 2018 - godz 12:00 - 15:00
15 lipiec 2018 - godz 12:00 - 15:00
5 sierpień 2018 - godz 12:00 - 15:00

Nadesłała: Katarzyna Kołtonowska, Telefon: 570 701 801, kaska@deskshop.pl