Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

OBIEKTY MIEJSKIE. od 16 marca. Inflancka po modernizacji - Wielkie Otwarcie

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 28 marzec, 2018 - 10:48, kprzygoda

Pływalnia w Ośrodku Inflancka przeszła największą od 20 lat metamorfozę. W piątek 16 marca o godz. 10:30 nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanej „Inflanckiej”, a następnie (ok. godz.12.00) będą mogli z niej zacząć korzystać mieszkańcy Warszawy.

Banner z treścia  "Inflancka od nowa" fot. Nadesłała: Lidia Kwiatkowska, Starszy Referent Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

Pływalnia w Ośrodku Inflancka przeszła największą od 20 lat metamorfozę. W piątek 16 marca o godz. 10:30 nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanej „Inflanckiej”, a następnie (ok. godz.12.00) będą mogli z niej zacząć korzystać mieszkańcy Warszawy.

Pływalnia przy ul. Inflanckiej 8 przez kilkanaście miesięcy zmieniła się nie do poznania. Nowoczesna stacja uzdatniania wody, wymieniona powłoka pneumatyczna (potocznie zwana „balonem” – ewenement na skalę europejską i największa pływalnia tego typu w stolicy), system wentylacji podnoszący komfort trenujących zawodników, wyremontowana niecka plaży basenowej, nowe atrakcje wodne, łączniki z instalacją grzewczą, nowy budynek wentylatorowni – wszystko to powstało dzięki środkom finansowym Miasta Stołecznego Warszawa.

Ostateczna decyzja dopuszczająca obiekt do użytku przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zapadła kilka dni temu.

Atrakcje dla wielbicieli wodnych szaleństw

W najbardziej interesującej Klientów ośrodka części inwestycji tj plaży niecki basenowej, pojawiło się nowe oświetlenie, liny, słupki startowe, panele nawrotowe, drabinki oraz schody zejściowe, a obszar objęty inwestycją został dostosowany do osób niepełnosprawnych. Ze względu na zmianę technologii wykonane zostały nowe rynny przelewowe typu wiesbaden, dzięki czemu lustro wody uległo podwyższeniu. Takie rozwiązanie z całą pewnością wyróżni pływalnię przy Inflanckiej wśród innych obiektów i dzięki temu będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla Klientów.

Kolejną atrakcją dla wielbicieli wodnych szaleństw (szczególnie tych najmłodszych) jest wodny tor przeszkód „Piracka wyspa” oraz odnowiona zjeżdżalnia. Dla tych, którzy nie korzystają z pływalni, a będą chcieli odpocząć czekać będzie z kolei jacuzzi.

„Od nowa”, czyli co zmieniliśmy i co ulepszyliśmy:

•szeroki wachlarz kursów nauki pływania dla różnych grup wiekowych pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów pływania. Podczas zajęć pokonają Państwo strach przed wodą, poznają różnorodne style i techniki jak również udoskonalą swoje umiejętności. Naszym celem jest komfort każdego uczestnika podczas zajęć. W tym celu zostały utworzone grupy według wieku i stopnia zaawansowania.
 
•zajęcia dedykowane osobom powyżej 55 roku życia w ramach programu „Senior starszy, sprawniejszy". W naszej ofercie znajdą Państwo zajęcia w wodzie, na sali, jak również możliwość skorzystania z siłowni pod okiem wykwalifikowanych trenerów.
 
•zajęcia aqua aerobiku, dzięki którym bez względu na wiek i stopień aktywności fizycznej wzmocnią Państwo swoje mięśnie, poprawią kondycję fizyczną, a przede wszystkim zajęcia dadzą świetną zabawę i pozytywnie wpłyną na samopoczucie.
 
•różne formy szeroko pojętych zajęć fitness, których główną zaletą jest ich grupowy charakter dzięki czemu łatwiej się zmotywować do ciężkiej pracy. Kameralne sale sprzyjają lepszej integracji i powstawaniu grup, które wzajemnie się mobilizują do utrzymania regularności.
 
•zajęcia dedykowane paniom które chcą rozpocząć aktywność fizyczną w okresie ciąży, jak i te, które chcą wrócić do formy po porodzie w ramach nowego programu „Aktywna Mama”. We współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami stworzyliśmy specjalny program ćwiczeń, który przygotuje przyszłe mamy do najpiękniejszej chwili w życiu, jaką będą narodziny dziecka, jak również pozwoli wrócić do kondycji i sprawności wszystkim tym mamom, które swoje pociechy już powitały.
 
•„Aktywna Rodzina” - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów przygotowały specjalną ofertę dla wszystkich tych, którzy poprzez wspólną aktywność ruchową chcą zadbać o zdrowie swoich najbliższych i pogłębić relacje rodzinne. W programie mogą wziąć udział rodziny z dziećmi oraz dzieci i młodzież od 7 do 16 roku życia z ważną legitymacją szkolną posiadające umiejętności pływackie, które pozwolą bezpiecznie korzystać z pływalni.
 
•Rehabilitacja w wodzie to zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy zmagają się ze dolegliwościami ortopedycznymi, neurologicznymi jak również kardiologicznymi. Wykorzystywane różne formy ćwiczeń gimnastycznych ogólnorozwojowych,z obciążeniem, równoważnych, a także ukierunkowanych na wzmocnieniei usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych, poprawiających ruchomość w stawach pozwoli w wielu przypadkach na skrócenie czasu powrotu do sprawności.
 
•„Aktywny Senior” w wodzie to specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń, dzięki którym zwiększą Państwo swoją wytrzymałość, zadbają o sprawność układu oddechowego, krążenia a przede wszystkim wzmocnią swoje stawy i mięśnie. Podczas zajęć wykonywane są różne formy ćwiczeń gimnastycznych ogólnorozwojowych, oddechowych, gibkościowych i rozciągających ukierunkowanych na wzmocnieniei usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych. Zajęcia w wodzie pozytywnie wpływają zarówno na zdrowie fizyczne jak i zdrowie psychiczne, dając dobrą zabawę, a właściwości wody rozładowują skutki gromadzącego się stresu, co pozytywnie wpływa na samopoczucie.
 
•Aqua aerobik to bezpieczny i efektywny trening w wodzie dający niesamowitą satysfakcję i oferujący świetną zabawę. Dzięki tym zajęciom nie tylko wzmacniamy swoje mięśnie, wysmuklamy sylwetkę, ale dodatkowo pozytywnie wpływa to na nasz układ krążeniowo - oddechowy.
 
•WSPÓLNA AKTYWNA – jedna karta wiele możliwości. Karta, dzięki której mogą Państwo łatwiej i przyjemniej korzystać z usług jakie oferują nasze obiekty. Skierowana jest nie tylko dla aktywnych i młodych mieszkańców m.st. Warszawy i okolic uprawiających sport i ceniących sobie swobodę i niezależność, ale również dla seniorów, którzy dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. Za okazaniem karty mogą Państwo ćwiczyć w dowolnym Ośrodku (Solec, Grzybowska, Rozbrat – Jutrzenka oraz właśnie Inflancka) objętym programem bez konieczności wykupowania dodatkowych karnetów. To Państwo decydują kiedy i gdzie skorzystają z naszych usług.

Więcej zdjęć: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/aktualnosci/osrodki/jak-zmienila-sie-i...

Nadesłała: Lidia Kwiatkowska, Starszy Referent Stołeczne Centrum Sportu  AKTYWNA WARSZAWA, Dział Marketingu i Organizacji Imprez, ul. Rozbrat 26, pok.5 00-429 Warszawa, tel.: +48221627275, LKwiatkowska@aktywnawarszawa.waw.pl

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Ośrodek Inflancka - SCS AKTYWNA WARSZAWA Dane adresowe:
Inflancka 8
Warszawa