Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

BIEG. 3 maja. Bieg Konstytucji 3 Maja, pierwszy z triady Zabiegaj o...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 5 kwiecień, 2018 - 10:23, kprzygoda

BIEG. 3 maja. Bieg Konstytucji 3 Maja, pierwszy z triady Zabiegaj o Pamięć.

28. Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z cyklu Warszawska Triada Biegowa, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowanych pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Łączny limit uczestników: 7 000, Bieg z Maskotką: do 1 000 dzieci i do 1 000 maskotek.

logotyp biegu - głowa orła z koroną opasana biało-czerwona szarfą fot. Źródło: www.aktywnawarszawa.pl

3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucją 3 maja. Ten przełomowy w polskiej państwowości akt był pierwszym w Europie i drugim – po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku – aktem tej rangi na świecie. To właśnie w celu upamiętnienie 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje po raz 28. Bieg Konstytucji 3 Maja.

28.Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z cyklu Warszawska Triada Biegowa, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowanych pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”.

Poza biegiem głównym, który dedykowany jest dla starszych uczestników, już po raz siódmy o godzinie 10:30 wystartuje Bieg Dzieci – Bieg z Maskotką. Maluchy będą miały do pokonania dystans 700 metrów. Natomiast punktualnie o godzinie 11:00 biegacze wyruszą na trasę, dystans jaki będą mieli do pokonani to 5 km. Trasa znajduje się w pobliżu miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Wśród uczestników Biegu – poza polskimi sportowcami i amatorami biegania rekreacyjnego, startują również obcokrajowcy.

Łączny limit uczestników: 7 000
Bieg z Maskotką: do 1 000 dzieci i do 1 000 maskotek :D

Informacja dla wolontariuszy:

Liczba miejsc dla wolontariuszy na Bieg Konstytucji 3 Maja jest ograniczona.

Jednak rozpatrzymy wszystkie zgłoszenia przesłane na adres e-mailowy: PMiazgowska@aktywnawarszawa.waw.pl

Informacje otrzymają tylko osoby przyjęte. Wszystkim dziękujemy za zgłoszenia.

Już teraz za to zachęcamy do zgłaszania się na wolontariat podczas Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 28.07.2018 r.

Żródło: aktywnawarszawa.waw.pl