Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

REKREACJA. 17 czerwca. Festiwal sportu dla dzieci WANNADO

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 5 czerwiec, 2018 - 16:06, egodlewska

Zaproszenie dla klubów i stowarzyszeń sportowych do wzięcia czynnego udziału w Festiwalu sportu dla dzieci WANNADO.

REKREACJA. 17 czerwca. Festiwal sportu dla dzieci WANNADO

Organizator wydarzenia – Fundacja Pasjonaci Życia, zaprasza wszystkie kluby i stowarzyszenia sportowe do wzięcia czynnego udziału w Festiwalu Sportu dla dzieci WANNADO.

Festiwal odbędzie się 17 czerwca na Plaży Wilanów.

Jest to międzynarodowa inicjatywa sportowa, w Warszawie odbywająca się po raz pierwszy.

W 2016 roku festiwal zadebiutował w Polsce, rok później odwiedził już trzy miasta – Wrocław, Katowice i Gdańsk.  Łącznie w ciągu dwóch lat na wydarzeniu we wszystkich miastach festiwalowych gościło 2654 młodych sportowców ze 156 klubów. Zaprezentowane zostały 64 dyscypliny sportu. 182 stanowiska klubowe odwiedziło ponad 8500 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. W 2018 roku zaplanowane są sportowe spotkania w trzech miastach. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie najmłodszych w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu. Ważne jest, by dzieci, które z rodzicami i opiekunami przyjdą na tereny festiwalowe miały wielką i różnorodną  sportową ofertę, by klubów i dyscyplin było jak najwięcej. Dlatego Wasze uczestnictwo w Festiwalu jest jak najbardziej konieczne. Każde dziecko odwiedzające festiwal otrzyma dyplom uczestnictwa.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na Plaży Wilanów przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy przy ul. Franciszka Klimczaka 2.

Wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły o wydarzeniu znajdują się na stronie https://www.wannadosports.com/pl/home

Nadesłane przez: Fundacja Pasjonaci Życia, http://pasjonacizycia.com/