Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Osiągnięcia zawodników WKK

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 10 wrzesień, 2020 - 08:58, arey

Ostatnie dwa tygodnie były niezwykle intensywne dla zawodników szosowej sekcji Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

zawodnik Michał Pomorski fot. zawodnik Michał Pomorski

Zawodnicy WKK startowali w Mistrzostwach Polski odbywających się w Busku - Zdroju. W jeździe indywidualnej na czas najlepszy rezultat spośród klubowiczów osiągnął junior Mateusz Gajdulewicz, zajmując drugie miejsce i zdobywając jednocześnie tytuł vice-mistrza Polski. Na dziewiątej pozycji uplasował się rówieśnik Mateusza- Michał Pomorski. W kategorii mężczyzn do 23 lat na jedenastym miejscu wyścig ukończył Maciej Chmielewski.
W wyścigu ze startu wspólnego kolarze również odnosili sukcesy. Po bardzo trudnym, trwającym 122 kilometry wyścigu, na drugiej pozycji wśród juniorów zameldował się Miłosz Ośko. Dziesiąty był Jakub Zuchora. W tej samej kategorii, lecz wśród kobiet, również na dziesiątej pozycji uplasowała się Matylda Szczecińska. W kategoriach młodzieżowych (do 23 lat) najlepiej pojechała Antonina Białek (8 pozycja) i Konrad Czabok (13 miejsce).
Tydzień później kolarze musieli zmierzyć się z dużo trudniejszym, górskim terenem, obfitującym w liczne przewyższenia. Zawody odbyły się w Wysowej – Zdrój. Warszawski Klub Kolarski zdominował kategorię juniorów. Mateusz Gajdulewicz zdobył złoty medal i koszulkę mistrza kraju. Michał Pomorski był zaś trzeci. Wśród juniorów młodszych szóste miejsce zajął Iwo Pacałowski, a ósma była Malwina Krzyczkowska. W kategorii młodzieżowców trzynasty do mety dotarł Konrad Czabok.
Sukcesy te udowadniają, że kolarze Warszawskiego Klubu Kolarskiego świetnie odnajdują się na szosie, zarówno na płaskim terenie, jak i w górach. Część zawodników ma teraz czas na przygotowania do najważniejszego wyścigu sezonu, czyli Mistrzostw Świata.

 

 

 

Nadesłał: Pan Błażej Maresz, Prezes WKK