Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Grupa Biegowa UM W-wa - relacja cotygodniowa

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 4 marzec, 2020 - 10:10, a.wasowska

impreza biegowa Tropem Wilczym fot. impreza biegowa Tropem Wilczym

Po raz ósmy odbyła się krajowa i nie tylko impreza biegowa Tropem Wilczym poświęcona Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Polsce biegaliśmy w 370 miejscach a za granicą, na Bałkanach, na Kresach, Australii, Nowej Zelandii, USA, Afryce, Azji.
W Warszawie, na największej imprezie, biegaczy wspomagali żołnierze różnych narodowości, nie zabrakło również zawodników Grupy Biegowej UM W-wa.
Odbył się wspaniały piknik historyczny z wieloma atrakcjami, z żołnierską grochówką z możliwością honorowego oddania krwi. Na trasach widzieliśmy znane postacie estrady czy polityki.
Startowaliśmy na czterech dystansach, 5 i 10 km, 1963 –rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - „Laluś” oraz w biegu dla dzieci.
W wersji dziecięcej pobiegły dzieciaczki Ani Brodziuk Zuzia i Szymuś. Na 1963 m wystartowała Zuzia Kerner, Maksio Miszczak z tatą Leszkiem, Ela Pańczyk i Asia Maj.
Ania Brodziuk śmigała na 10 km wraz z Madzią Sekścińską, Olą Skrobowską, Michałem Kostrzewą, Danielem Pasińskim, Michałem Machnackim i Jackiem Karczewskim.
Na piątkę widzieliśmy Anię Strachocką, Waldka Żółcińskiego, Agnieszkę Kerner, Anię Wąsowską, Jarka I Marcina Lendzionów, Jakuba Sadurskiego oraz Arletę Dudzińską.
Podziękowania dla Fundacji Wolność i Demokracja a w szczególności dla Pana Łazarza Kapaona.
A w Falenicy tradycyjnie wystartowała Iwonka Szarska.

 

Nadesłał: W. Żółciński