Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Festiwal sportu dla dzieci Wannado. 17 czerwca

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 15 czerwiec, 2018 - 15:23, egodlewska

Ponad 35 klubów sportowych zaprezentuje kilkadziesiąt różnych dyscyplin. Na dzieci będą czekały zabawy, konkursy, nagrody i spotkania z gwiazdami.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado. 17 czerwca

17 czerwca, po raz pierwszy w Warszawie,na Plaży Wilanów przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów  odbędzie się festiwal sportu dla dzieci Wannado. W stolicy jesteśmy po raz pierwszy - informuje Arkadiusz Pilarz – Prezes Fundacji Pasjonaci Życia. Nasz projekt ma bardzo proste założenie - zapraszamy dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Jasny jest także nasz cel - zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej. Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających przekonać je do uprawiania sportu - dodaje Pilarz.  Festiwal sportu dla dzieci Wannado zadebiutował w Polsce w 2016 roku. Łącznie w ciągu dwóch lat na wydarzeniu we wszystkich miastach festiwalowych gościło 2654 młodych sportowców ze 156 klubów pod opieką 468 trenerów oraz instruktorów. Zaprezentowane zostały 64 dyscypliny sportu. 182 stanowiska klubowe odwiedziło ponad 8500 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami.

W Warszawie swój udział zapowiedziało ponad 35 klubów sportowych. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt różnych dyscyplin między innymi piłka nożna, siatkówka, judo, ju-jitsu, badminton, tenis ziemny, rugby i tenis stołowy czy gimnastyka z cheerleadingiem. Cieszymy się, że na warszawski debiut festiwalu został wybrany Wilanów. Festiwal to przede wszystkim sport, alebędą także konkursy z nagrodami i dużo radości oraz znakomitej zabawy. Każdy młody człowiek, który do nas przyjdzie, znajdzie coś dla siebie – podkreśla Artur Buczyński – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na Plaży Wilanów przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Franciszka Klimczaka 2.

Wstęp jest bezpłatny.

 

Nadesłał:  Tomasz Furtak – Rzecznik prasowy Festiwalu sportu dla dzieci Wannado, tel. 608 503 122

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Plaża Wilanów Dane adresowe:
Klimczaka 2
02-797 Warszawa