Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Druga edycja plenerowego mityngu lekkoatletycznego - 28.07. Park Fonntan

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 25 lipiec, 2019 - 08:44, a.wasowska

Dwie konkurencje i nieskończenie dużo emocji. Tak zapowiada się niedzielne popołudnie 28 lipca u stóp warszawskiego Nowego Miasta. W bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się druga edycja plenerowego mityngu lekkoatletycznego.

Już po raz drugi w Warszawie odbędzie się plenerowy mityng w skoku o tyczce i pchnięciu kulą. Jak zapewnia szef Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski w niedzielne popołudnie, 28 lipca, od 16:30 na Skwerze 1. Dywizji Pancernej Wojska Polskiego będzie można spotkać światowej sławy sportowców.
 
- W skoku o tyczce wystartuje Piotr Lisek, który w tym roku już dwukrotnie poprawiał rekord Polski doprowadzając go do poziomu 6.02. – informuje Majewski.
 
Sam rekordzista zapewnia, że będzie chciał zaprezentować się w stolicy z jak najlepszej strony.
 
- Serdecznie zapraszam Warszawiaków do parku fontann. Zrobię co w mojej mocy żeby fruwać wysoko ponad ich głowami. – śmieje się Piotr Lisek
 
Ciekawie będzie także w konkurencji, w której triumfy święcił prezes lokalnych struktur lekkoatletycznych.
 
- Pojedynek Konrada Bukowieckiego z Michałem Haratykiem będzie ozdobą konkursu kulomiotów. Obaj pchali w tym roku prawie 22 metry, a Michał jest niezwykle regularny i myślę, że w Warszawie też uzyska świetny wynik. – prognozuje dwukrotny mistrz olimpijski.
 
W stolicy wystartują także panie pchające kulą. Na starcie nie zabraknie mistrzyni Europy z Berlina (2018) Pauliny Guby, zobaczymy także czwartą przed rokiem w stolicy Niemiec Klaudię Kardasz.
 
Początek mityngu Gwiazdy na Warszawskich Fontannach 2019 w niedzielę o godzinie 16:30. Transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport.

Nadesłała: P. Mechecka